Počátky hokeje ve včelarech

Včelarské hokejové mužstvoMira Grygar a Václav DostálekTo už je hodně dávnoPohled od Čaníkového na "Lužu"

Vznik HC Včelary 2003/04

Hokejový klub Včelary vznikl někdy na podzim roku 2003, kdy se pár nadšencům ze Včelar naskytla lákavá možnost  pravidelně hrávat zápasy na zimním stadioně v Uherském Brodě. Na samém začátku byl Mira Grygar, který v té době přišel s tím, že partyja hráčů ze Zlámanca, která v Brodě hrávala, končí a my můžeme převzít jejich místo. Přesto že ve Včelarech máme přírodní hokejové hřiště a prakticky každou zimu se bruslilo, hlad po hokeji byl stále velký a tak jsme nabídku bez dlouhého rozmýšlení přijali. Do konce roku 2003 jsme odehráli celkem tři zápasy. Rozhodující moment přišel hned na začátku roku 2004. To jsme sepsali s vedením HC Uherský Brod smlouvu o pronájmu ledové plochy, která nám zaručovala do konce sezony jednou za dva týdny zápas na brodském zimáku. Utkání se hrála zpravidla ve čtvrtek v čase od 20.00 - 21.30 hod a každý hráč si platil částku 150 korun za zápas. Těchto zápasů se zúčastňovalo v průměru 20 hráčů a tím se ukázalo jak velký zájem o hokej tu je. Kádr hráčů v té době tvořili především Včelaráci a také Včelaráci odstěhovaní do vedlejších dědin. Dále pak několik hráčů z Březolup a také ze Zlámance, Uh.Hradiště a ještě dva až tři ze Zlína. Do konce sezóny jsme odehráli 8 zápasů.

Ženatí v roce 2003Svobodní v roce 2003Kabina va Včelarech na "Luži"Jara Vojáček

Jak je vidět, tak vybavení obou mužstev bylo opravdu velice primitivní, ale postupem času se všechno vylepšovalo. Podrobnější statistiky zápasů z této první sezony bohužel nemáme, protože všechno bylo opravdu v začátcích. Z mála dochovaných listin jsme ale zjistily, že králem střelců se v této sezoně stal Pišta Dostálek, který nastřílel 27 branek. V  brance ženatých nastupoval Jarek Vojáčků, který se během celé sezony kompletně vybavil potřebnou výstrojí a v brance svobodných se střídal Josef Dostálek mladší s Jurů Ondrůškovým, kteří ovšem chytali ve výstroji, která byla hodně nevyhovující a stoupnout si v té době do branky bylo opravdu hrdinství.

SÉRIE HC VČELARY 2018 - 19 - 14.ZÁPAS
Stadion: Uherské Hradiště Datum Čt., 13. Pro. 2018 Beginn 21:00