Nápad uspořádat zájezd do Pardubic vznikl asi tak: byl jsem v Praze na hokeji v Sazka aréně (Slavia-Zlín 0-4). Zasnil jsem se nad tím, jaké to asi musí být, zahrát si na takovém ledě. Hned jak jsem přijel domů, tak jsem sedl k internetu a vyhledal jsem snad všechny zimní stadiony u nás (ty lepší, samozřejmě). Sazka nic, Budvar aréna daleko, Vítkovice obsazeno atd. Až najednou – Pardubice! „Napište nám“, uviděl jsem a já napsal, aniž bych čekal nějakou odpověď. Druhý den jsem nevěřil vlastním očím. Nabízím vám tyto termíny…. , svítilo na mě z obrazovky. Hned jsem tuto možnost sdělil klukom (Maca, Jarina, Mira) a čekal na jejich reakce. Zpočátku mě to moc nevěřili, ale jakmile jsem uviděl jejich nadšení, hned jsem věděl, že se to povede. Maca natiskl letáček, abychom prosondovali zájem mezi ostatníma. Téměř všichni účast přislíbili a já už nečekal na nic. Zamluvil jsem jeden z termínů a čekal jak to dopadne.

Nikdy jsem nic takového neorganizoval a tak jsem vůbec nevěděl co od toho čekat. Autobus byl už téměř naplněn, ale stále jsem čekal, jestli mně to p. Macháně (ředitel ČES arény) potvrdí. Protože jsem udělal chybu a nevybral zálohy, někteří lidi se začali odhlašovat z různých důvodů, ale to bych sem netahal. Nakonec to dopadlo tak, že jsme se s Jarkem na zpáteční cestě z Prahy, kde jsme byli pracovně stavili přímo v Pardubicích, kde nám pan ředitel oznámil, že je vše schváleno a domluveno. Protože jsme byli poměrně zdaleka, slíbil nám docela velkou slevu, přestože se jednalo o atraktiní čas a ještě k tomu hned po extraligovém zápase Pardubice - Liberec. Koupili jsme lístky na tento zápas a s velkou úlevou přijeli dóm. Zajistit autobus a zbylé věci už byla maličkost. Sobotní odjezd doprovázelo menší čekání na některé účastníky, kteří nedorazili, ale přesto účast asi 35-ti hráčů a fanoušků byla pěkná. O občerstvení v podobě piva se postaral Mira Kozelků, když nám dal zcela zdarma několik desítek piv. Atmosféra v autobuse byla nádherná, byla plná očekávání. Už tak dobrou náladu, která panovala, umocnil náš skvělý šofér, kterého mrzelo, že na takovou akci nevzal svoji rodinu. Vše probíhala podle plánu, takže jsme po shlédnutí extraligového zápasu sešli dolů ke kabinám, abychom se připravili na náš zápas. Bágle nám řidič přivezl až těsně k šatnám a my si mohli začít vychutnávat ten pocit, jaký mají profesionální hokejisté každý den. Snad na všechny zapůsobila obrovská šatna, ale to pravé mělo teprve přijít. Nástup na led, ikdyž byl po zápase trošku zničený, byl parádní. Dalo by se říct, že byl nesrovnatelný s tím brodským, na který jsme zvyklí.Nebudu tady popisovat rozdíly, protože ti kdo tam byli, vědí o čem je řeč. Průběh a výsledek zápasu taky ne, protože ten byl podrobně popsán v reportáži Mace Grygara na našich stránkách.

Po nezbytné návštěvě tamní klubové restaurace, jsme se vypravili domů. Jestliže cesta tam byla plná očekávání, ta zpáteční byla plná dojmů a zážitků. Hlavně zadní část autobusu, kde seděl Salaj atd., byla perfektní. Do Včelar jsme dorazili zhruba ve 4hod. ráno, ale i přes tak pozdní hodinu na nás Mirek Kozelků st.ve své hospodě ještě čekal. Tuto možnost využilo už jen pár jedinců, ale i ti se začali pomalu vytrácet, protože po tak náročné dni toho měl každý plné zuby. Druhý den i dalších pár dní, jsem si říkal, že se do něčeho podobného už nepustím. Ale kladné a děkovné ohlasy mě přinutily k myšlence, že zájezd do Pardubic nebyl poslední. Pár nápadů už mám, ale řeknu je, až bude čas. Nakonec bych chtěl poděkovat všem kdo se zůčastnili a hlavně těm, kdo mě s organizací pomohli. Ještě bych chtěl uvést na pravou míru jednu věc. Veškeré finanční náklady si účastníci zájezdi zaplatili sami.

Hlavní organizátor zájezdu Jožka Valenta

Ženatí - Tomeček, Valenta, Grygar, Pišta, Lapčík, Bělohlávek - dole: Vaněk T., Vaněk P., Vojáček

Svobodní - Janků, Knap, Dostálek P., Hubáček, Gál, Řezníček - dole: Dostálek P., Grygar, Dostálek Josef

Konečná tabulka série HCV 2017-18